GÜVENLI ÖDEME

Kompozitsan.com Güvenli Ödeme 
Kompozitsan.com Satış Sitesi (www.kompozitsan.com)' da tüm sipariş ve ödeme işlemlerinin güvenliği elektronik ortamda ve 128 Bit Rapid SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası ile sağlanmaktadır.
SSL sertifikaları; verilerin akışını güvenli bir platformda şifreleyerek ilgili adrese ulaştırmayı sağlayan ve endüstri standardı haline gelmiş bir araç olmakla beraber, kredi kartı bilgilerinin gizliliğini de sağlayan gelişmiş bir sistemdir.
SSL sertifikası, alışverişiniz esnasında, kredi kartı bilgilerinizi banka terminallerine güvenli olarak ulaştırmakta ve bankadan gelen yanıt doğrultusunda kartınızdan provizyon alınmasını sağlamaktadır. Bu işlemlerin tümü banka terminalleri ve kart sahibi arasında yapıldığından dolayı, bilgiler üçüncü şahısların görebileceği bir ortamda olmamaktadır.

SSL sertifikası bulunan bir ortamda olup olmadığınızı iki şekilde anlayabilirsiniz.
İlk olarak, sertifika bulunan bir alana girdiğinizde sayfa adresinde protokol
http yerine https olarak
(örn. https://kompozitsan.com) protokol adresi değişmektedir. İkinci olarak olarak ise tarayıcınızın sağ alt köşesinde kilit simgesi belirmektedir.
Bu simge tıklandığında sertifika ile detaylara ve geçerlilik bilgilerine ulaşılabilir. Bu iki tanımlama, sayfanın SSL ile korunduğunu anlaşılmaktadır.

Cncmarketim.com Satış Sitesi (www.kompozitsan.com) web sitesinden veya alt alan adlarından sunacağı hiç bir serviste üyelerine ve ziyaretçilere ait kimlik, şifre v.b özel bilgileri kayıt etmeyecektir.
Tüm bilgiler sadece ilgili servislerde kullanılmak üzere geçici olarak talep edilmekte ve 3. şahısların göremeyeceği şekilde ilgili terminale 128 Bit şifreli bağlantı ile iletilerek data aktarımları gerçekleştirilmektedir.

İnternette kredi kartı kullanımı, sanılanın aksine günlük hayattaki kullanımdan daha güvenlidir. Bu nedenledir ki gündelik hayatta yapılan kredi kartı hırsızlığı, internette minimum düzeydedir. İnternet ortamının bu nedenle fiziksel kartlarla yapılan alışverişlerden daha güvenli olduğunu söylemek mümkündür